ضوابط پذیرش و اقامت در مجتمع گردشگری ستاره شب های کویر (کمپ احمد)

این ضوابط عبارتست از مجموعه ضوابط مربوط به پذیرش مسافران یا گردشگران و ارایه خدمات به ایشان، در محدوده «مجتمع گردشگری ستاره شبهای کویر» که در متن به اختصار «مجتمع» نامگذاری میشود. محدوده اجرای این ضوابط کشور جمهوری اسلامی ایران، استان اصفهان، شهر آران و بیدگل، میدان فولاد، کیلومتر 10 جاده مرنجاب، مجتمع گردشگری ستاره شبهای کویر (مجتمع کویری احمد) است که موقعیت مختصات جهانی و راههای تماس و ارتباط با مجتمع در تارنمای مجتمع موجود میباشد. مسوولیت اجرای این ضوابط بر عهده کلیه ذینفعان است و رعایت آنها بر عهده کلیه افراد حاضر در مجتمع اعم از ذینفعان و گردشگران لازم می باشد. نظارت بر اجرای ضوابط و نیز حسن اجرای آن و تنظیم آنها بر عهده بهره بردار و مدیر مجتمع میباشد. همچنین تبعات ناشی از عمل یا حادثه در خارج از محدوده مجاز مجتمع، بر عهده و مسوولیت مجتمع نمیباشد.

این ضوابط در محل پذیرش نصب شده و مسافر یا گردشگر ملزم به مطالعه آنهاست و با علم و آگاهی نسبت به آنها، برگه پذیرش را امضا خواهد نمود.

1- ساعت تحویل اتاق ساعت 14 و تخلیه آن حداکثر ساعت 12 ظهر و ساعتهای صرف پذیرایی: صبحانه 8-9:30، ناهار 12:30-14:30، شام 20:30-22:30 میباشد.

2- اقامت افراد زیر 2 سال رایگان و افراد بین 2 تا 12 سال نیم بهاست.

3- شخص پذیرش شونده و امضاکننده برگه پذیرش، طرف حساب مجتمع و نماینده افرادی است که وی اظهار نموده است.

4- جهت پذیرش گردشگر داخلی ارایه کارت ملی جدید و معتبر وی یا سرپرست خانواده به همراه فهرست کلیه همراهان با شماره ملی ایشان لازم است. ارایه مدرک محرمیت برای کلیه زوجها و یا در اتاقهای مشترک خانوادگی الزامی است.

5- جهت پذیرش اتباع خارجی ارایه گذرنامه معتبر کلیه افراد و ارایه کارت راهنمای ایشان الزامی است.

6- جهت صرف هر وعده صبحانه یا ناهار یا شام در رستوران مجتمع، نیاز به تهیه رسید (فیش) فردی یا گروهی مرتبط با آن وعده غذایی و ارایه آن به رستوران میباشد.

7- رعایت و حفظ شوونات اسلامی منطبق بر قوانین کشور و آییننامه اماکن عمومی مصوب 23/3/1363 هیات وزیران بر عهده مسافر و یا گردشگر است. مسوولیت عدم رعایت این موارد برای گروهها بر عهده راهنما یا سرپرست آنهاست و بایست پیش از ورود به مجتمع به گروهها توضیح داده شده باشد.

8- حفظ و نگهداری وسایل و لوازم شخصی مسافران بر عهده ایشان می باشد. ضمنا حفظ و نگهداری محل اقامت و لوازم تحویلی آن، نیز برعهده مسافر بوده و خسارت ناشی از آن در هنگام تسویه از وی یا نماینده ایشان کسر خواهد شد.

9- در صورت وقوع حادثه خارج از محدوده گردشگری مجتمع و نیز در غیر زمانها و مکانهای ایمن اعلامی از طرف مجتمع، مسوولیت ناشی از آن از عهده مجتمع خارج است.

10- جهت پذیرش گروهها یا سازمانها ارایه موارد ذیل الزامی است: مجوز یا نامه معرفی شرکت خدمات مسافرتی یا سازمان مربوطه فهرست اسامی افراد به همراه کد ملی ایشان یا شماره گذرنامه (تعداد دقیق افراد به علاوه راهنما یا سرپرست و رانندگان و کودکان) تصویر کارت راهنمای گردشگری یا کارت ملی سرپرست

11- در صورت ایجاد هر نوع مزاحمت یا سلب آرامش توسط فرد یا افراد، مجتمع اختیار لغو پذیرش و اقامت و حضور ایشان در مجتمع را دارد.

12- پذیرش بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تایید پذیرش، فاقد اعتبار است و مجتمع مسوولیتی در قبال آن نخواهد داشت

13- تخفیف جهت خدمات اقامتی گروهها و سازمانها تنها با ارایه مجوز درنظرگرفته میشود.

14- خدمات اقامتی روزهای عادی (شنبه تا سه شنبه که تعطیل رسمی یا مابین دوتعطیلی نباشد) دارای 10 تا 15 درصد تخفیف میباشد.

15- ضوابط خدمات مجتمع مطابق شیوهنامه اجرایی ذخیره و ابطال اتاق در واحدهای اقامتی مصوب سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است. علاوه بر این شیوه نامه، رعایت ضوابط پذیرش مصوب مجتمع نیز لازم الاجرا میباشد.

16- در هنگام ذخیره اتاق یا حداقل ده روز مانده به تاریخ اقامت، 100 درصد از هزینه کل اقامت و 100 درصد هزینه خدمات غیراقامتی به عنوان بیعانه بایست پرداخت گردد. در صورت اضافه شدن خدمات، مابقی مبلغ در لحظه پذیرش پرداخت میگردد.

17- اگر در زمان پذیرش، اقامتی لغو گردد هیچ گونه جریمه ای تعلق نخواهد گرفت. تا 6 روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 30 درصد هزینه کل اقامت، از پنج روز تا 48 ساعت قبل از ورود به مجتمع، مبلغ 50 درصد هزینه کل اقامت، از 48 ساعت قبل تا زمان ورود، مبلغ 70 درصد هزینه کل اقامت، کسر میگردد.

18- در صورت اقامت یا استفاده یک اتاق تا دو ساعت، نصف هزینه آن و بیش از دو ساعت کل هزینه آن بایستی پرداخت گردد.

19- ورود هر گونه حیوان خانگی و اهلی به مجتمع ممنوع میباشد و مشمول لغو اقامت می گردد.

20- همراه داشتن و شرب مشروبات الکلی ممنوع می باشد این موضوع شامل انواع مواد مخدر و روانگردان نیز میباشد.

21- کندن چوب و گیاهان و تخریب یا سوزاندن آنها ممنوع بوده و مشمول جرایم قانونی میگردد.

22- هرگونه پخت و پز و آوردن هرنوع وسایل گرمایشی و یا آتش زا به داخل اتاقها یا حریم آنها ممنوع بوده و مشمول لغو اقامت می گردد.

23- مصرف هرگونه دخانیات (اعم از سیگار یا قلیان) در اتاقها و محدوده های مسقف مجتمع ممنوع می باشد.